Satyna

Satyna

Satyna to jeden z najbardziej szykownych i eleganckich materiałów. Ma zaskakująco długą historię i ciekawą tradycję, jeśli chodzi o wykorzystanie jej w ubiorze. Kiedyś produkowana była wyłącznie z jedwabiu, który uważany jest za bardzo prestiżowy surowiec. Dziś włókno satynowe może być syntetyzowane także z tworzyw sztucznych. Ten materiał jako pierwsi upodobali sobie chińscy szlachcice, natomiast niedługo później dotarł on do Europy, już nie tylko pod postacią odzieży, ale również pod postacią elementów ozdobnych wnętrz. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale satyna nadal daje niesamowity efekt, bez względu na to, czy noszona jest w stylu eleganckim, czy sportowym.

Satyna - włókno

Cechą charakterystyczną dla Satyny jest to, że jest jednostronna. Z prawej strony wykonana jest splotem wątkowym, czyli satynowym, a z lewej splotem atłasowym, osnowowym. Ten rodzaj materiału słynie natomiast ze swojej lewej strony, czyli tej błyszczącej. Satyna wykorzystywana jest głównie do produkcji pościeli oraz odzieży damskiej, najczęściej w postaci koszul i sukienek nocnych. I nic w tym dziwnego, gdyż satyna ma to do siebie, że jest niezwykle elegancka, zmysłowa i pięknie układa się na ciele.

Od nas

Decydując się na dystrybucję danego płótna, dokładamy wszelkich starań, by wybrać najlepsze z możliwych. Zależy nam, by nie rozczarować Państwa oczekiwań. Te tkaniny, które znajdują się w naszej ofercie, produkowane były z myślą o solidności, odporności na defekty oraz z naciskiem na osiągnięcie zamierzonych walorów estetycznych i wizualnych. Satyna jest doskonałym przykładem tego, że wiele materiałów jest delikatnych i trudnych przy produkcji. Naszą branżę traktujemy poważnie i profesjonalnie. To, co robimy, chcemy robić możliwie jak najlepiej, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie dotyczące funkcjonowanie naszej firmy, strony internetowej lub sprzedaży. W razie wszelkich, dodatkowych pytań odnośnie do produktów bądź przebiegu zamówienia zachęcamy do kontaktu telefonicznego, za pośrednictwem numeru podanego na dole każdej witryny.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry